Przełom maja i czerwca w Akademii Przyszłości niezmiennie kojarzy się z Fotelem Prezesa – wydarzeniem, podczas którego podopieczni Akademii mają okazję poznać prezesów i menadżerów firm. Dzięki takim spotkaniom Dzieci budują pewność siebie i zyskują motywację – w końcu każdy, by osiągnąć sukces, przebył niekrótką drogę! W 2021 roku Fotele Prezesa zorganizowały firmy współpracujące i zaprzyjaźnione z Akademią. Ze względu na pandemię kolejny rok spotkaliśmy się online.
Fotel Prezesa to inspirująco-edukacyjne wydarzenie organizowane dla podopiecznych Akademii Przyszłości przez zaprzyjaźnione z programem firmy. Jest to także idealny pretekst do wspólnego świętowania Dnia Dziecka! Podczas spotkania Dzieci mają niepowtarzalną okazję, by zobaczyć przedsiębiorstwo „od kuchni”, dowiedzieć się, jak wygląda praca w branży, a co najważniejsze – poznać historię osoby, która mimo trudności osiągnęła sukces zawodowy. Pozwala im to uwierzyć we własne marzenia, a także daje nadzieję, że w przyszłości sami zasiądą na fotelu prezesa. W 2021 roku odbyło się niemal 50 Foteli, w których wzięło udział aż 1 450 Dzieci i ich opiekunów. Wśród firm, które wirtualnie zaprosiły do siebie podopiecznych Akademii, były bliskie programowi: Partner Strategiczny Akademii Przyszłości TK Maxx, CANPACK, Kuehne+Nagel i Atlassian.
Wirtualna wycieczka do Wiednia
Dokładnie 1 czerwca, w Dzień Dziecka, do swojej codzienności zaprosiła nas Agnes Wilhelm, czyli Manager of Marketing Austria & Poland TK Maxx. Poprzez wideo opublikowane na kanale YouTube Akademii Przyszłości Agnes pokazała Dzieciom, jak wygląda praca w trybie zdalnym z jej mieszkania w stolicy Austrii. Opowiedziała też o swoich początkowych trudnościach z nauką języków obcych. Dziś, dzięki swojemu samozaparciu, Agnes płynnie posługuje się aż czterema językami! Dzieci mogły więc dowiedzieć się, jak ważna w osiąganiu sukcesów jest znajomość języków obcych i odwaga w ich praktykowaniu. „Nigdy nie traćcie zainteresowania i swojej ciekawości – to jest klucz do budowania relacji i przyjaźni!” – poradziła Dzieciom nasza Gościni.
Ile puszek można wyprodukować w ciągu minuty?
We wtorkowe popołudnie 15 czerwca aż trzydzieścioro podopiecznych Akademii wraz ze swoimi Wolontariuszami miało okazję wirtualnie wybrać się na spotkanie z firmą CANPACK, czyli producentem metalowych opakowań. Na Dzieci z całej Polski na jednej z platform streamingowych czekały Magdalena Pająk oraz Dorota Gburczyk-Sikora. Magdalena podzieliła się z podopiecznymi Akademii sekretem – gdy była małą dziewczynką, chciała zostać lekarką! Podkreśliła też, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to warto próbować swoich sił mimo przeciwności losu. Z kolei Dorota przyznała Dzieciom, że wspomnienia własnych sukcesów (nawet tych drobnych) potrafią naprawdę motywować! Mali studenci wzięli też udział w quizie, podczas którego dowiedzieli się m.in. że w ciągu zaledwie jednej minuty można wyprodukować aż 2 500 puszek Coca-Coli.
Kto zbudował policjanta z LEGO?
Dokładnie dzień po święcie wszystkich najmłodszych do jednego z magazynów firmy transportowo-logistycznej Kuehne+Nagel zaprosił nas prezes Wojciech Sienicki. Liczne grono Dzieci z ciekawością wysłuchało jego historii – sam zaczynał jako kierowca i piął się wyżej spełniając swoje marzenia! Dzieci miały okazję zobaczyć również część magazynu oraz wnętrze ciężarówki. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak ogromne budowle z klocków LEGO – Pałac Kultury i Nauki oraz ogromny funkcjonariusz policji – przygotowane przez pracowników firmy i ich pociechy przy okazji poprzedniego Dnia Dziecka. Prezes opowiedział Dzieciom również o stanowiskach, na jakich można pracować w firmie spedycyjnej i podkreślił, że najważniejsze jest lubić swoją pracę.
Przerwa na PlayStation
W poniedziałek 7 czerwca podopieczni Akademii wzięli udział w spotkaniu z Gosią Kowalską, Product Managerką i liderką polskiego oddziału firmy Atlassian – australijskiego producenta oprogramowania komputerowego. Dzieci z różnych miast Polski mogły wspólnie odbyć wirtualny spacer po siedzibie firmy w Gdańsku. Najwięcej emocji wzbudził wśród młodych odbiorców pokój do relaksu i odpoczynku pracowników, w którym znajduje się między innymi PlayStation! Dzieci wzięły też udział w quizach i zagadkach, dzięki którym lepiej poznały naszą Gościnię. Gosia podzieliła się z Dziećmi także inspiracjami podróżniczymi oraz podkreśliła, jak ważne w osiąganiu sukcesów w jej zawodzie są: nauka języków obcych oraz umiejętności komunikacyjne.
Fotele Prezesa w Akademii Przyszłości już drugi rok ze względu na sytuację pandemiczną odbyły się w formie zdalnej. Frekwencja i zaangażowanie Dzieci pokazują jednak, że wirtualne spotkania potrafią być interesujące. W przyszłym roku Fotel Prezesa może się odbyć z Twoim udziałem. Wejdź na www.superw.pl i zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości!